Mężczyzna , 30 lat Witam proszę o interpretację wyników Miąższ płucny bez ewidentnych zmian ogniskowych.Dlaczego bez Ewidentnych? czyli są? Sylwetka serca w normie wiekowej. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Dyskretna prawowypukła skolioza odcinka Th kręgpsłupa. dodam że mam 30m lat
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Bartłomiej Rawski 77
Bartłomiej Rawski Radiolog, Gdańsk 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

Jeśli badanie wykazałoby zmiany ogniskowe lub chociaż radiolog podejrzewałby, że mogą one być, wówczas zamieściłby to w opisie. Jeśli w opisie zamieścił, że takowych zmian nie to znaczy, że ich nie mam. Wynik badania jest prawidłowy, więc sugeruję udać się z nim do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Skolioza – Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. Skolioza to schorzenie należące do grupy wad postawy ciała. Skoliozą nazywa się odchylenie od osi anatomicznej całego kręgosłupa lub jego odcinka w płaszczyźnie czołowej, które pociąga za sobą wtórne zmiany w układzie narządu ruchu i narządach wewnętrznych.
  • Radiologia – Badanie rentgenowskie opiera się na wykorzystaniu promieni X, które, przechodząc przez ciało, dają obraz narządów i szkieletu. Zdjęcie rentgenowskie pozwala na szczegółową analizę szkieletu, stawów, płuc, jamy brzusznej i piersi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: