Miąższ płucny bez zagęszczeń, serce niepowiększone

Witam dostałem wyniki RTG klatki piersiowej i jest napisane tak: Miązsz płucny bez zagęszczeń. Nieco wzmozony rysunek oskrzelowo- płucny w dolnym polu płuca lewego. Serce niepowiększone.

Witam! Wynik badania powinien zostać zinterpretowany w kontekście bezpośredniego badania klinicznego i ewentualnych prezentowanych przez pacjenta dolegliwości. Nieco wzmożony rysunek oskrzelowo-płucny po jednej stronie najczęściej wiążę się z obecnymi bądź przebytymi stanami zapalnymi.