Miąższ tarczycy o obniżonej i nieco niejednorodnej echogeniczności

jestem kobieta wiek 18 lat . swoje złe samopoczucie postanowiłam skonsultować z lekarzem . badania morfologi LYM 53.0 (+) podwyższone , NEU 36.2 (-) . następnie badania biochemia i immunologia , niski magnez ,FT4 NG/dL i pmol/l na dolnej granicy .usg tarczycy: tarczyca poniżej normy wielkości , o sumarycznej objętości 9,2 ml. P V=5,1 ml, L=4,1 ml,C1,5 mm . miąższ tarczycy o obniżonej i nieco niejednorodnej echogeniczności ,i o prawidłowej echostrukturze.co to oznacza ?nadczynność niedoczynoość ?

USG ocenia czy tarczyca jest powiększona i czy są guzki. U pani nie ma. Czynność tarczycy wynika z wywiadu,badania pacjenta i wyników badań hormonów. Dopiero wtedy można określić czy jest eutyreoza czyli normalna czynność., czy nie- lub nadczynność.