Miąższ tarczycy o podwyższonej echogeniczności i nierównym rozkładzie echa

Witam,prosze o inter.usg tarczycy.Wymiary,plat pr26,4x23,3x55mm,lewy-23x21x50mm,ciesn szer.4mm.Miąższ tarczycy o podwyższ.echogenicznosci,nierownym rozkladzie echa,w placie pr.w czesci przysrodk.guzki izoechowe wielk.7,7x4,4mm i śr.4,6mm oraz guzek hypoechowy niejednorodny torbielowaty 8,3x5,3mm.Wezly chlonne szyi ok.Dodam,ze w maju mialam usg,w czerwcu biopsje,ktora nic nie wykazala,krew ok.Lekarz mowil we IX,ze jest ok i nie trzeba leczyc.Mialam juz wtedy guzki,ale martwia mnie te okreslenia

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
jeśli kontrolna biopsja nie wykazała patologii należy obserwować zmiany czy się nie powiększają. Hypo i izoechogeniczność to określenia używane do opisu obrazu w USG.