Miąższ tarczycy o podwyższonej echogeniczności i nierównym rozkładzie echa
Witam,prosze o inter.usg tarczycy.Wymiary,plat pr26,4x23,3x55mm,lewy-23x21x50mm,ciesn szer.4mm.Miąższ tarczycy o podwyższ.echogenicznosci,nierownym rozkladzie echa,w placie pr.w czesci przysrodk.guzki izoechowe wielk.7,7x4,4mm i śr.4,6mm oraz guzek hypoechowy niejednorodny torbielowaty 8,3x5,3mm.Wezly chlonne szyi ok.Dodam,ze w maju mialam usg,w czerwcu biopsje,ktora nic nie wykazala,krew ok.Lekarz mowil we IX,ze jest ok i nie trzeba leczyc.Mialam juz wtedy guzki,ale martwia mnie te okreslenia

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Szanowna Pani,
jeśli kontrolna biopsja nie wykazała patologii należy obserwować zmiany czy się nie powiększają. Hypo i izoechogeniczność to określenia używane do opisu obrazu w USG.