Miąższ tarczycy o prawidłowej echogeniczności i zachowanej echostrukturze

Prosze i interpretacje Usg tarczycy.prawy płat o wymiarach 14x15x52mm lewy płat o wymiarach 11x11x58mm cieśń gr 6mm.Tarczyca nie powiększona.Miąsz tarczycy o prawidłowej echogeniczności i zachowanej echostrukturze.W dolnej części cieśni konglomerat guzków w owym ok.24x9x28,przechodzący na lewy płat,ze zmianami wstecznymi.W dolnym biegunie płata prawego guzek normoechogeniczny wym ok.9x4 mm.Szyjne węzły chłonne niepowiększone.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Bez danych klinicznych i wyniku biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej celowanej nie można się wypowiedzieć na temat charakteru guzków.