Microgynon a biegunka

Dzisiaj wzięłam 11 tabletkę antykoncepcyjną microgynon 1h po wzięciu tabletki oddałam luźny stolec i 2h 45 minut później również, czy tabletka się prawidłowo wchłonęła, czy muszę wziąć jeszcze jedną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletka wchłania się do 3-4h od przyjęcia. Warto więc dla bezpieczeństwa przyjąć dodatkową tabletkę.