Microgynon a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, wziełam dzis pierwsza tabletke antykoncepcyjna MICROGYNON 21, okresu nie mam bo spoznia mi sie 3 dni, test ciazowy wyszedl negatywny a po za tym ciaza wykluczona bo zawsze sie zabezpieczalismy prezerwatywa i ona nigdy nie pekla ani nie zsunela sie wiec postanowilam wziasc tabletke i mam pytanie od kiedy bede chroniona? I czy okres pojawi sie w czasie stosowania tych tabletek juz?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji pełna ochrona przed ciążą powinna wystąpić po przyjęciu pierwszych 7 tabletek. Przez pierwsze 7 dni należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.