Mięczak zakaźny u 3-letniego dziecka - czym leczyć?

Witam, ok 4 tyg. temu zauważyliśmy zmiany na tułowiu dziecka - najpierw 1 później 4 małe brodawki. Po wizycie u dermatologa - diagnoza mięczak zakaźny. Zmiany zostały wymrożone, smarujemy P***. Stare zmiany znikają, ale pojawiają się w okolicach nowe. Co robić? Lekarz przy pierwszej wizycie nakazał również nowe zmiany smarować P*** - smarujemy już tydzień, nie skutkuje. Kupiliśmy S***, dwa razy smarowaliśmy, dziecko strasznie krzyczy. Co robić? Czy smarować dalej S***? Czy tylko S*** czy czymś jeszcze, aby to się nie rozprzestrzeniało? W chwili obecnej mamy ok. 10 zmian na tułowiu. Proszę o pomoc, Marek ori2go@o2.pl
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Uważam, że najskuteczniejszą metodą leczenia mięczaka zakaźnego jest usuwanie zmian poprzez wymrożenie, tym bardziej jeżeli dziecko źle reaguje na leczenie objawowe.

Wymrażanie daje również lepsze efekty co do kontroli rozprzestrzeniania się brodawek.

Można również spróbować innych preparatów dostępnych w aptece bez recepty i sprawdzić jaka będzie reakcja.

Należy pamiętać, że mięczak zakaźny jest wywołany przez wirusa i często ustępuje sam.

Pozdrawiam!