Mięczak zakaźny u 7-latka

Witam, U syna ( 7 lat) ok.4 m-ce temu lekarz stwierdził mięczaka zakaźnego. Wypryski ok. 15 sztuk, średnicy nawet ok. 6 mm występują na skórze w okolicy narządów płciowych oraz na wewn. stronie ud. Syn strasznie je rozdrapuje, stosowaliśmy płyn Solpha Dermol, krem Aldara i nic. Zostało łyżeczkowanie, jednak wszędzie pisze, że po tym organizm wyrzuca 2-3 razy tyle krost, a choroba trwa do 4 lat, Czy są jakieś inne leki na to? Syn nie da się dotknąć, co ze szkołą? Czy może do niej chodzić?

Aleksander Ropielewski

Nie zależnie od wybranego sposobu leczenia leczenie będzie długotrwałe. Trzeba za wszelką cenę unikać rozdrapywania zmian skórnych. Polecam, oprócz łyżeczkowania, rozważyć metodę wypalania ciekłym azotem. Konkretnej porady, która terapia jest lepsza w danym wypadku nie jestem w stanie udzielić bez możliwości oceny pacjenta. Dziecko może chodzić do szkoły, jednak ważne jest aby po każdym kontakcie z deską sedesową lub innymi przedmiotami, które mają kontakt z zakażoną okolicą zostały one zdezynfekowane, w celu uniknięcia przeniesienia choroby na osoby z otoczenia.