Miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej

Przy wzroście 170 ważę 63 kg, waga jest idealna, ale mam dużo zbędnego tłuszczu na brzuchu i boczki. Wiem, że nie można miejscowo spalić tkanki tłuszczowej, ale czy może mi się zmniejszyć rozmiar biustonoszu? Obecnie noszę 70D. I czy wystarczy godzina treningu aerobowego 4-5 dni w tygodniu?

Witam Panią,

Zgadzam się miejscowo nie spalamy tkanki tłuszczowej, ale odpowiednia, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna powinny zniwelować problem. Piersi również najczęściej spadają przy redukcji tkanki tłuszczowej. Świetnie że myśli Pani o aktywności fizycznej i nieco ponad 45min aerobów powinno wystarczyć ale ma to być aktywność systematyczna.
Pamięta Pani że 70% sukcesu to zdrowa dieta. Widzę że jest Pani z warszawy więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną. W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.
Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.
Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk