Miękki kulki w okolicy odbytu

Witam! Zauważyłam w okolicy odbytu kilka takich miękkich kulek, czasem mnie to swędzi i mam nieregularne wypróżnienia. Czasami przy wypróżnianiu na papierze toaletowym widoczna jest krew, ale to nie zawsze. Jeżeli potrzebna jest wizyta u lekarza to proszę o podpowiedź do jakiego specjalisty musze się z tym problemem udać. Być może to hemoroidy, czy można kupić jakiś lek bez konieczności wizyty u lekarza?

Prawdopodobnie są to hemoroidy na wczesnym stadium. Najlepiej jest zgłosić się do proktologa, który oceni stopień zaawansowania choroby. Odradzałabym samodzielne leczenie maściami - gdyż często maskuje objawy choroby nie wspomagając procesu leczenia. Ważne jest także odpowiednie ułożenie diety, która będzie sprzyjać regularnym wypróżnieniom, o stosunkowo luźnej konsystencji. W tym celu dieta powinna być bogata w rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego (jak w płatkach owsianych, owocach), co powinno iść w parze z wysoką podażą płynów.