Mierzenie poziomu cukru we krwi a podejrzenie cukrzycy

Witam serdecznie. Mierzyłam dzisiaj na czczo poziom cukru /rano na czczo o godz 7/ i wynosił 230 . Potem na śniadanie zjadłam 1/2 pomarańczy i kaszę mannę na mleku. zażyłam leki diapIrelMR i SIOFOR 850 i mój poziom glukozy o godz 10:30 wynosi 242 . Wydaje się mi że ten lek dla mnie jest mało skuteczny. Co mam robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana pilna konsultacja z diabetologiem. Wymienione powyżej poziomy glukozy na czczo kwalifikują Panią do rozpoczęcia insulinoterapii. Ostateczną decyzję o wyborze farmakoterapii podejmie lekarz po zapoznaniu się z Pani wynikami badań i historią choroby.

Nic nie wiem od jak dawna jest Pani leczona z powodu cukrzycy. Czy ten wzrost to incydent w dotychczasowej terapii czy stała tendencja. Możliwe także braki w edukacji. Wskazana konsultacja diabetologa.