Mierzenie poziomu tlenu we krwi pulsoksymetrem

Mierzę sobie w domu regularnie poziom tlenu we krwi pulsoksymetrem ponieważ mam bezdech senny od 7 lat. Jednakże chciałbym się zapytać czy to jest normalne, że po wysiłku fizycznym poziom tlenu w organizmie spada z 97 (mój stały pomiar) do 95?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, pulsoksymetr mierzy utlenowanie krwi w przybliżeniu i ma na niego wpływ wiele czynników związanych z pomiarem.