Miesiączka a ciąża

Współżyłam z narzeczonym stosując stosunek przerywany. Nigdy nie miałam regularnych okresów, ostatni dostałam 7 grudnia, a teraz 11 stycznia i praktycznie dziś (15.01) kończy mi się. Akurat miałam robić test tyle że wystąpiła miesiączka, ponieważ od około 2 tygodni bolą mnie piersi i jest mi niedobrze najmocniej rano, ale utrzymuje się to cały dzień.

Mam pytanie, czy jest możliwe abym była w ciąży i miała normalny okres? Dotychczas nigdy nie robiło mi niedobrze. Słyszałam, że to się zdarza, ale chyba bardzo rzadko.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzewczywiście, sytuacja taka rzadko się zdarza. Jeżli krwawienie pojawia się w pierwszym trymestrze, to zwykle jest ono skąpe, niepodobne do normalnej miesiączki, choć występujące w jej terminie. Z drugiej strony, Pani objawy nakazują wykluczć ciążę. Radzę więc niezwłocznie wykonać test ciążowy.

O testach ciążowych przeczyta Pani w artykule w naszym serwisie: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.

Pozdrawiam serdecznie!