Miesiączka i tabletki a hormony

Mam pewne pytanie otóż 8listopada urodziłam dziecko. Po 6 tygodniach, gdy byłam u lekarza zaleciała mi tabletki antykoncepcyjne. Karmie piersią tabletki biorę regularnie codziennie o żadnej nie zapomniałam. Po pierwszym opakowaniu dostałam miesiączkę po 3 dniu i po upływie siedmiu dni od pn-do pn wzięłam kolejne opakowanie. W piątek skończyłam i w poniedziałek dostałam już miesiączkę. W piątek zacznę kolejne opakowanie. Pytanie moje polega na tym iż miesiączka, że tak powiem jest bardzo skąpa zawsze tzn. przed ciążą miałam obfite miesiączki i ta pierwsza po porodzie też byłą większa, a teraz nie dość, że pierwszego dni to dosłownie, tylko plamiłam, to teraz też nie jest ona znacznie większa tylko z jakimś śluzem. Czy pomimo tabletek mogłam zajść w ciążę i czy po prostu tak może być? Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Po pierwsze przy karmieniu piersią nie powinna Pani przyjmować tabletek, które Pani bierze!! Mogą one nieprawidłowo działać na dziecko. Powinna Pani dostać tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe dla kobiet karmiących.
Po porodzie krwawienia mogą mieć inny charakter niż przed ciążą. Jeśli przyjmuje Pani regularnie tabletki to szansa na ciążę jest 2 na 100- czyli skuteczność tabletek standardowa 98%.

Z poważaniem