Miesiączka o normalnym charakterze a ryzyko ciąży

Witam.Moja dziewczyna dostala po stosunku okres w normalnym terminie a nastepnie drugi miesiac pozniej w 29 dniu cyklu.Przy krwawieniu i dzien/dwa przed dostawala ona bolow brzucha i piersi jednak jest to dla niej charakterystyczna oznaka zblizajacego sie okresu.Brzuch bolal normalnie jak zawsze, krwawienie bylo normalne i jego trwanie rowniez.Nie robilismy testu.Czy jest mozliwe ze to byla miesiaczka falszywa czy tez np.ciaza pozamaciczna?Czy to ze nie jest w ciazy jest pewne?Dziekuje za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Teoretycznie w pierwszym trymestrze ciąży może wystąpić jeszcze krwawienie miesięczne. Dlatego też w tej sytuacji nie mogę dać gwarancji i wykluczyć ciążę. Nie mniej jednak jeżeli okres występuje regularnie ciąża jest mało prawdopodobna.