Miesiączka opóźniona o 4 dni

3 lutego kochałam się ze swoim mężem bez zabezpieczenia. 7 lutego powinnam mieć miesiączkę i nadal jej nie ma, a dzisiaj jest już 11 luty. A temperaturę mam 37,2 z samego rana.
Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę, skoro temperatura nie spadła. Podkreślić chce, że mam bardzo nieregularne cykle. Robiłam test i wyszedł negatywny, a robiłam go 8 lutego.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Czas w którym odbyła Pani stosunek z mężem najprawdopodobniej był czasem bezpłodnym (zazwyczaj jest to 13 dni przed miesiączką, od doby po owulacji). Szansa na to, że w wyniku tego stosunku zaszła Pani w ciążę jest mała. W związku z nieregularnością cyklu o której Pani pisze proponuję spokojnie czekać na miesiączkę.

Odnośnie testu ciążowego. Testy ciążowe najnowszej generacji pozwalają wykryć wczesną ciążę od 6-tego dnia po zapłodnieniu, a wskazane jest nadal jego wykonywanie w 10 dniu po stosunku. Co za tym idzie nie było szans, żeby test dał wynik pozytywny, gdyż był wykonany w 5 dniu po stosunku.

Proponuję wykonanie testu ciążowego powtórnie, wynik negatywny praktycznie wykluczy ciążę.

Polecam też artykuły o testach ciążowych i objawach ciąży .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.