Miesiączka po antykoncepcji

Witam. Mam problem ponieważ wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny 8 miesięcy temu działał on 3 miesiące, a więc od 5 miesięcy nie miesiączkuję, a mam 21 lat. Czy jej to normalne, czy mam się czego obawiać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zastrzyki antykoncepcyjne należy powtarzać co 3 miesiące. Jak rozumiem nie zdecydowałaś się na kolejną iniekcję i od tej pory nie wystąpiła już żadna miesiączka. Taki stan odbiega od normy i wymaga konsultacji ginekologicznej. Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie podać przyczyny takiego stanu, choć najbardziej prawdopodobne wydają się być zaburzenia hormonalne.
Radziłabym niezwłocznie udać się do specjalisty.

Pozdrawiam.