Miesiączka po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Moje pytanie dotyczy pierwszej miesiączki po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Stosowałam ją kilka lat, bez przerwy. Najpierw tabletki, później pierścień Nuvaring. Krwawienie występowało regularnie przez cały okres stosowania. Ostatnio zdecydowałam się na odstawienie antykoncepcji, lecz okres nie pojawił się w terminie. Czytałam, że to normalne bo organizm się rozregulował i może to trochę potrwać. Moje pytanie czy to prawda oraz ile dokładnie? Powinnam zrobić coś szczególnego czy czekać?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli krwawienie nie wystąpi w najbliższych dniach Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.