Miesiączka się spóźnia - czy mogę być w ciąży?

Witam. Moja sytuacja przedstawia się następująco: ostatnią miesiączkę miałam 18.02.10, mój cykl trochę się rozregulował po poronieniu w grudniu 2009. Zawsze był 28, teraz jest pomiedzy 26-31 dni. Z tego wynika, że następne krwawienie powinno rozpocząć się około 22.03.10. I tu zaczyna się niepewność: plamiłam 15 i 16 marca - myślałam, że miesiączka się pojawiła wcześniej, ale nic poza plamieniem się nie działo... Potem plamiłam znowu 22 marca (w dniu przewidywanej miesiączki), ale na plamieniu się skończyło... Ach, zapomniałam dodać, że robiłam test 13 marca, ale był negatywny. Moje objawy to: bolące, ciężkie piersi. Nic więcej. Czy byłaby jakakolwiek szansa na ciążę? Pozdawiam i dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tak, jeśli współżyła Pani przez cały cykl, nie używając antykoncepcji, to mimo negatywnego wyniku testu, szansa na ciążę istnieje. Często we wczesnym okresie ciąży testy dają wynik negatywny. Może Pani jednak spokojnie powtórzyć teraz test z moczu lub wykonać test z krwi - badanie stężenia betaHCG we krwi.

Pozdrawiam serdecznie!