Miesiączka spóźnia mi się już tydzień - co mam robić?

Witam, mam problem.
Miewam bardzo bolesne i nieregularne miesiączki. Co 30-kilka dni, ale zazwyczaj co 32 lub 33, czasem 30 lub 29,zależy od miesiąca. Ostatnia była 16 listopada. W listopadzie zapisałam się na aerobik z koleżanką, 2 razy w tyg,ale okres dostałam normalnie. Od początku grudnia chodzę jednak na siłownie, z 5-6 razy w tygodniu po godzinę.
Współżyłam z chłopakiem, mimo że zawsze bardzo uważamy i używamy prezerwatywy. Ciąży boję się panicznie, dlatego nie kochamy się często, bo się po prostu boję. To by musiał być straszny pech, gdybyśmy. Zastanawiam się czy ćwiczenia na siłowni mogą opóźnić miesiączkę?
Boję się zrobić test, wiem, że ciąża przekreśliła by teraz całe moje życie. Ale czekanie doprowadza mnie do szaleństwa! Proszę o jakieś słowa otuchy. Czy mogę czekać/spodziewać się, że okres się pojawi? Idą święta, nie pójdę do lekarza, bo się boję i nie przyjmuje on w tym czasie, testu też nie mam odwagi zrobić. Nie wiem co robić, nie mam siły udawać, że wszystko jest w porządku.

Dzień dobry!

Oczywiście stres czy nadmierny wysiłek mogą być przyczyną zaburzeń cyklu.
Nie mogę jednak zapewnić Pani o braku ciąży.
Może rozwiązaniem byłoby stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie musiałaby Pani się więcej stresować.
Z poważaniem