Miesiączka trwająca jeden dzień - czy to normalne?

Witam. Ostatnio przez 2 miesiące miałam krótkie miesiączki. W sierpniu trwała 2 dni, a we wrześniu tylko 1 dzień. Mam też dziwne objawy, takie jak mdłości, zawroty głowy, mało ostatnio jadam, bo nie mogę, a do tego mam jeszcze  od pewnego czasu bulgotanie w brzuchu, które pojawia się zazwyczaj rano i wieczorem. To uczucie, jakby ktoś przelewał wodę. Proszę o poradę. Jakie mogą być przyczyny?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Krótkie miesiączki mogą być objawem nieprawidłowości o podłożu hormonalnym, jak i innych schorzeń natury ginekologicznej. Uważam, że powinna Pani udać się do ginekologa.

Czasami taki obraz może występować również w ciąży.

Opisane dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą wskazywać na objawy nieżytowe lub wzdęcia.

Pozdrawiam!