Miesiączka w ciąży?

Witam. Mam takie pytanko: czy jest możliwe, żebym była w ciąży, a pomimo tego miała okres? Współżyłam z mężem w dni płodne i od pewnego czasu dziwnie się czuję. Czasem jest mi niedobrze, mam dziwne bóle brzucha, tzn. nie tyle bóle, co takie śmieszne uczucie. Jestem senna i jem więcej niż zwykle. Myślałam, że jestem w ciąży, ale kiedy dostałam miesiączki, nie jest to już dla mnie takie oczywiste. Okres przyszedł wcześniej - o tydzień. Najpierw plamienia, a potem normalne krwawienie, ale objawy ciągle te same. Robiłam test, ale wyszedł negatywny :( Czy jest możliwe, że to jednak ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Czasem w pierwszym trymestrze ciąży występują plamienia w okresach, w których pojawiałyby się miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Raczej nie jest to jednak krwawienie tak obfite, jak podczas prawdziwej miesiączki. Dla uzysknia całkowitej pewności, może Pani powtórzyć test. Pani objawy (plamienie przed miesiączką) mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne - np. niewydolność ciałka żółtego. Jeśli wykluczy Pani ciążę, konieczna może być diagnostyka hormonalna i ewentualne leczenie - tak, aby zwiększyć szanse na zajście i donoszenie ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!