Miesiączka w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 18 lat, od 2 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Dwa tygodnie temu skończyłam kolejne opakowanie i normalnie dostałam miesiaczkę i po 7 dniach zaczełam zażywać nowe opakowanie. Miesiączka się skończyła i po 5 dniach znów się pojawiła krwawienie:( Mam nadzieję, że możecie mi pomóc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli nie zapomniała Pani o przyjęciu tabletki, nie miała w pierwszym tygodniu nowego opakowania wymiotów, biegunki, nie stosowała innych leków i substancji mogących osłabić działanie antykoncepcyjne środka, to powinna Pani skotaktować się z ginekologiem. Najczęśtszą przyczyną krwawień pojawiających się w trakcie przyjmowania doustnej antykoncepcji (poza błędami w jej stosowaniu) są infekcje w obrębie dróg rodnych. Lekarz powinien Panią zbadać i wykonać cytologię.