Miesiączki i brak piersi u 14-latki

Mam 14 lat i chodzę do 2 gim. Okres mam od 6 klasy a piersi mi wgl nie rosną . Wstydzę się bo moje koleżanki mają już piersi nawet w 6 kl dziewczyny a mi nie rosną . Mam 165 wzrostu i waże koło 56 kilo Mojej mamie urosły w 6 klasie Co mam robić ? ;((
14 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że masz 14 lat, co oznacza, że jesteś w czasie okresu dojrzewania. Oznacza to natomiast, że w Twoim organizmie wciąż dokonują się zmiany hormonalne, które w efekcie powodują np. wzrost piersi. Zdecydowanie nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju - cierpliwie poczekaj. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości Twojego rozwoju, porozmawiaj z rodzicami i wspólnie skonsultujcie się ze specjalistą endokrynologiem dziecięcym.