Miesiączkowanie a ryzyko ciąży

Witam! Mam pytanie dotyczące miesiączek. Od czasu stosunku na początku sierpnia były już dwie normalne miesiączki. Ta druga nawet o dzień dłużej. Jutro tj. 14.10.13r wypada trzecia miesiączka. Czuje, że wcale się na nią nie zanosi.. Dobrze się czuję nie bolą mnie piersi.. Zero objawów miesiączki.. Wiem, że może się spóźnić jednak strasznie przeżywam, że mogę być w ciąży.. Jest to możliwe? Mimo, że były 2 normalne miesiączki? Czuje, że ta się spóźni.. I to dużo... Możliwe, że mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W takiej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy, który da jednoznaczną i pewną odpowiedź czy doszło do zapłodnienia i ciąży.
Zdarza się, że w początkowym okresie ciąży występują plamienia, które mogą zostać pomylone z krwawieniem miesięcznym.