Miesiączkowanie po porodzie

Witam! Mam nurtujące pytanie. 20 maja urodziłam dziecko, poród naturalny. Po około 2 miesiącach (17 lipca) dostałam pierwszą miesiączkę. Dodam, że córeczka ma 5 miesiąc i karmię piersią. Nnastępna spóźniła mi się kilka dni, dostałam 23 sierpnia. Kolejna powinna pojawić się we wrześniu, a mamy październik, a miesiączki nadal nie ma. Ostatnio miałam gęstą białą wydzielinę, pierwszy test ciążowy robiłam 30 września, kolejny 8 października - oba negatywne, więc ciążę mogę wykluczyć (tak mi się wydaje).

Od kilku dni mam podwyższoną temperaturę 37,2, ale mąż ostatnio chorował, więc możliwe, że od niego złapałam jakąś infekcję, katar, kaszel przez co mam temperaturę. Oprócz tego nie mam żadnych innych objawów, żadnego swędzenia, pieczenia, zaczerwienienia. Od jakiś 3 dni mam wydzielinę zabarwioną krwią tak, jak przed miesiączka, jak się zaczyna. Moje pytanie brzmi następująco, czy możliwe jest tak nieregularne miesiączkowanie po porodzie, podczas karmienia piersią, oraz czy ta wydzielina z krwią może sugerować, że właśnie w tym miesiącu taka jest moja miesiączka? Czy może jakiś stan zapalny, przez co ta temperatura i wydzielina oraz brak jednoznacznej miesiączki? Proszę o odpowiedź.  Dziękuję. 20-latka.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podczas karmienia piersią rzadko miesiączka jest regularna i pojawia się szybko po porodzie. Prawdopodobnie krwista wydzielina z pochwy wynika ze zmian hormonalnych, jakie mają miejsce w Pani organizmie podczas karmienia - nie jest to miesiączka, jednak może Pani się jej spodziewać w najbliższych dniach/tygodniach.

Pozdrawiam!