Mięsień lewej komory z cechami przerostu

prosze o interpretacje wynikow echa serca.Aowst;38mm.Jamy serca;LP42MM PK23mm,LK;30/53mmmiesien lewej komory z cechami przerostu pmk12mm Frakcja wyrzutowaLK EF60% DROBNE ZMIANYorganiczne na platkach zastawki mitralnej wiecej niz malaARMalaMR BE CECH NADCISNIENIA PLUCNEGO OSIERDZIE BEZ ZMIAN

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Przerost lewej komory może być związany np. z nadciśnieniem tętniczym. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna - lekarz odniesie wynik badania do Pana stanu zdrowia i zdecyduje o dalszym postępowaniu.