Mięśniak a operacja usunięcia przydatków i endometriozy w bliźnie

Witam.Sześć tygodni temu miałam operację usunięcia prawych przydatków i endometriozy w bliźnie po cieciu cesarskim.Kilka dni temu byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej.Dowiedziałam się ze mam mięsniaka śródscienno-podsurowicówkowego 30 x 27 mm.Zmartwił mnie fakt ze nie usunieto mi tego mięśniaka podczs tej operacji.Lekarz nie odpowiedział mi na to pytanie.Martwi mnie to, bo (moja druga )od operacji miesiaczka jest bardzo obfita.Co było przyczyna ze nie usunieto mi tego mięsniaka? prosze pomoc

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na pytanie dlaczego nie usunięto mięśniaka podczas pierwszego zabiegu może Pani odpowiedzieć tylko lekarz wykonujący zabieg. Być może były jakieś przeciwwskazania śródoperacyjnie.