Mięśniak a zamrażanie nadżerki - dlaczego mam dalej plamienia?

Jestem kobietą w wieku 36 lat i niedawno miałam przeprowadzone mrożenie nadżerki, mimo że mam mięśniaka niewielkiego. Zabieg odbył się pomyślnie, ale dlaczego po dwóch miesiącach mam dalej plamienia po okresie z małymi przerwami? Do tego doszło bóle w podbrzuszu i gdy oddaję mocz to pod koniec mam takie kłucie, pieczenie, ale tylko wtedy. Wiem, że to może być powodem mięśniaka które mam, ale czy to tak ma być i co mam z tym robić i mam uczucie że mi się chce co chwile sikać i mam lekkie plamienia, a okres mam dopiero dostać za dziesięć dni. Tak dzieje się od dwóch miesięcy, od momentu zamrożenia tej nadżerki, bo wcześniej nie miałam innych objawów, a miałam robione USG pół roku temu. Okres mam obfity i przed bóle w dole brzucha, że przechodzą na tył pleców, ale do tego się przyzwyczaiłam. Czy to tak ma być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienie, jak Pani słusznie zauważa może być spowodowane współwystępowaniem mięśniaka. Niepokojące są jednak objawy takie jak pieczenie w trakcie mikcji, częstsze oddawanie moczu, parcie na pęcherz. Takie dolegliwości wskazują na rozwijająca się infekcję układu moczowego.

W takim przypadku doradzałabym jak najszybszą wizytę u Pani lekarza ginekologa. Dzięki temu w trakcie jednej konsultacji doktor będzie mógł potwierdzić ewentualną infekcję, albo znaleźć inną przyczynę i także znaleźć przyczynę plamień. Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie postawić rozpoznania.

Pozdrawiam