Mięśniak macicy i elektrokonizacja elektrodą pętlową

Witam, mam 31 lat zostalam zdiagnozowana z cin3 i miesniakiem z tylu macicy- choc nie mam zadnych objawow tych typowych przy miesniakach. Po kolposkopii polecono zabieg wycięcie pętlą elektrochirurgiczną(elektrokonizacja elektrodą pętlową)do ktorego doszlo dzis, ogolnie czuje sie dobrze.Mam teraz pytanie jak ten zabieg wplynie i czy moze w przyszlosci wplynac na ciaze dodam , ze nigdy nie rodzilam i jak z tym miesniakiem czy istnieja jakies sposoby aby go zmniejszyc lub calkowicie pozbyc sie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Większość kobiet po elektrokonizacji szyjki macicy jak najbardziej może zajść w ciążę i ją donosić. Póki co nie powinna się Pani zatem niepokoić, przy czym o szczegółach warto porozmawiać z lekarzem ginekologiem. A propos mięśniaka to jak najbardziej są dostępne farmakologiczne metody leczenia, które pozwalają zmniejszyć masę guza. W niektórych przypadkach konieczne jest jednak leczenie operacyjne. O tym która metoda leczenia byłaby dla Pani najlepsza proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.