Mięśniak macicy u 35-latki

Witam! Dzis byłam na badaniu kiontrolnym u lekarza ginekologa i podczas robienia USG stwierdził u mnie mięśniaka na tylnej scianie macicy, powiedział,że tego się nie leczy a po prostu obserwuje! Czy taki mięśniak może przeszkadzac w zajsciu w ciaze i czy jest to niebezpieczne dla ciazy ? Chce nadmienic ze mam skonczone 35 lat!

Niestety, ale taki mięśniak może być powodem utrudnienia w zajściu w ciążę jak i jej przebiegu. Jednak trzeba wiedzieć, że niewielki mięśniak (nie podała Pani jakiej jest on wielkości) raczej nie ma istotnego wpływu na to i nie powinien on stanowić jakiegokolwiek problemu.