Mięśniak macicy w badaniu USG

DZIEN DOBRY. Wczoraj w czasie badania ginekolog przy badaniu usg dopochwowym stwierdzil ze mam miesniaka sródsiennego w macicy o srednicy 20mm czy takie badanie jest 100% ? chodzi mi czy to nie jest nic innego czy nie pomylil sie i nie jest to zlosliwe

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli specjalista ginekolog powiedział, że to mięśniak, ryzyko, że jest to zmiana o innym charakterze jest niewielkie. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości sugeruję wykonanie USG przez innego lekarza.