Mięśniak śródścienny, cytologia III grupa i leukoplakie

Zaczęło się od bólu i wysokiej gorączki nocą, nad ranem spadła, ale ból pozostał. Wylądowałam w szpitalu, ale nikt nie określił, co w końcu mi jest tak do końca, antybiotyki połykam już 16 dni. Wykryto mięśniaka śródściennego, rosnący. Podsurowicowkowo - cytologia III, LEUKOPLAKIE, nadal mam bóle brzucha. Czym mam się najpierw zająć, do kogo udać i o co prosić? Morfologia: WBC 84, RBC 4,53, HGB 13,7, HCT 40,4, MCV 89,2, PLT 277, MPV 10,6, Na 140,0, K 4,46, CRP-LATEX 12,00, Beta HCG 0,131. Mocz: białko ujemny, nabł. wielok. nieliczne w p.w., nabł. okrągłe poj. w p.w., bakterie poj. w p.w., erytrocyty 3-4 św. i wył. w p.w., leukocyty 10-12 w p.w. Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Parametry morfologii, stężenia elektrolitów i hCG we krwi są prawidłowe. Wynik CRP, czyli białka świadczącego o toczącym się w organizmie procesie zapalnym, porównać należy z zakresem norm stosowanym przez laboratorium. W badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę zbyt wysoka liczba leukocytów, która świadczyć może o infekcji dróg moczowych (choć wynikać może także z nieprawidłowego pobrania próbki moczu).

Bóle brzucha mogą być spowodowane mięśniakiem macicy. Jeśli rośnie on bardzo szybko, ulega martwicy, a następnie   nadkażeniu może towarzyszyć temu wystąpienie gorączki. Jest to jednak sytuacja bardzo rzadka. Mogło być tak, że przyczyną bólu brzucha i gorączki była u Pani infekcja układu moczowego, która mimo leczenia, nie do końca ustąpiła (leukocyty w moczu nadal są obecne), a mięśniak jest jedynie znaleziskiem przypadkowym. Podała Pani zbyt mało danych, aby możliwe było ustalenie przyczyny dolegliwości. Z wynikami badań i kartą informacyjną leczenia szpitalnego należy udać się do lekarza rodzinnego w celu dalszej diagnostyki bólów brzucha.

Przede wszystkim powinna się Pani jednak wybrać do ginekologa. Wynik cytologii jest nieprawidłowy i powinno być wykonane badanie histopatologiczne. Leukoplakia natomiast jest stanem przedrakowym szyjki macicy, dlatego nie można zwlekać z podjęciam leczenia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.