Mięśniaki a planowanie ciąży w wieku 46 lat

dlaczego nie mogę zajść w ciążę? mam niby mięśniaki ale moja miesiączka jest regularna, normalna-czyli nieobfita,żadnych dolegliwości, wszystko wg mnie jest ok. lekarz powiedział mi, że w tym wieku sie juz nie rodzi więc mam zapomnieć o kolejnym macierzyśtwie....... owszem mam 46lat ale przecież kobiety w starszym wieku-rodzą normalne, zdrowe dzieci....

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tym wieku cykle najczęściej są już nieowulacyjne, a co za tym idzie pomimo normalnego charakteru miesiączek zajście w ciążę jest niemożliwe. Ginekolog powiedział Pani prawdę. W wieku 46 lat szanse na macierzyństwo są znikome. Proszę także pamiętać o potencjalnym ryzyku wad wrodzonych u płodu, które wzrasta wraz z wiekiem, a drastycznie po ukończonym 35 r.ż.