Adenomioza i mięśniaki trzonu macicy po usunięciu trzonu z jajowodami

Dzień dobry,. Po usunięciu trzonu macicy z jajowodami dostałam wynik: "Mięśniaki trzonu macicy. Adenomioza trzonu macicy. Endometrium w fazie proliferacji. Torbiele surowicze okołojajowodowe. Jajowód bez zmian chorobowych". Czy to zły wynik? Nie bardzo rozumiem szczególnie kwestii adenomiozy trzonu macicy. Co to jest adenomioza trzonu macicy? Czy to oznacza jakąś zmianę chorobową, powikłanie? Od lekarzy nie mogę sie niczego dowiedzieć bo nikt nie ma czasu żeby mi dokładnie wszystko wytłumaczyć, próbowałam szukać informacji w internecie, ale też nie znalazłam nic na temat adenomiozy co by pasowało do moich problemów i było dla mnie zrozumiałe. Czy mogłabym prosić o przekazanie mi informacji w sprawie tych wyników? Co one oznaczają? Czy to są dobre czy złe wyniki biorąc pod uwagę, że właśnie przeszłam operację usunięcia trzonu macicy z jajowodami? Z góry dziekuję za każdą informację i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wszystkie wymienione zmiany to zmiany łagodne. Ich usunięcie w praktyce oznacza wyleczenie, więc wynik należy uznać za dobry.