Mięso smażone a dieta bezglutenowa

Czy mięso smażone na oleju, oliwie może być stosowane w diecie bezglutenowej czy nie?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Tak, pod warunkiem że mięso jest wolne od glutenu oraz jest smażone bez panierki lub w panierce bezglutenowej. Olej oczywiście nie może być zanieczyszczony, np. po wcześniejszym smażeniu produktów zawierających gluten.
Należy pamiętać że smażenie generalnie nie należy do najzdrowszych metod obróbki termicznej i nie powinniśmy zbyt często spożywać potraw smażonych.