Mięso w diecie u 8-latki

Moja wnuczka ma osiem lat jest bardzo wysoka i szczupła ale praktycznie nie je mięsa poprostu nie lubi lub nie jest przyzwyczajona do jedzenia mięsa. Je dużo warzyw owoce makarony mało mleka i nabiału.prosze o odpowiedz ile mięsa powinna jeść i czy codziennie.dziekuje za odpowiedz.

Za prawidłową ilość mięsa w diecie dziecka przyjmuje się 1-2 porcję (mięso zwierząt zamiennie z mięsem ryb). 1 porcja w przypadku dzieci to około 100 g surowego mięsa, co odpowiada około 65-75 g po obróbce termicznej (gotowanie, pieczenie, duszenie). Jeżeli dziecko nie jest przyzwyczajone do jedzenia mięsa w kawałku można je "przemycić" w formie mielonego w sosie z warzywami, gulaszu warzywnym czy w formie warzyw zapiekanych z farszem warzywo-mięsnym.