Mieszkanie z babcią z prawdopodobnymi zaburzeniami psychicznymi

Mamy bardzo duży problem z babcią uważam że jest chora psychicznie chociaż nie jest to stwierdzone. Jednak jej zachowanie powoduje że my jesteśmy wykończeni. Złożyłam wniosek do sądu o leczenie bez jej zgody bo nie widzę innej możliwości ponieważ sama nigdy nie zgodzi się pójść do psychiatry. Jednak nic się nie dzieje nie dostaję żadnej odpowiedzi a mija już prawie pół roku. Ta sytuacja powoduje że najchętniej bym się wyprowadziła. Co robić nie mam już siły ?

Co do działań sądu - tu należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż bardzo często na tego typu orzeczenia czeka się długo. Najlepiej udać się do sądu i zapytać na jakim etapie jest Pani sprawa.
Powodzenia!

Warto, by Pani także skorzystała z pomocy psychologa- udzieli wsparcia, wyjaśni i poinformuje co do możliwości działania, a także pomoże Pani poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z choroba babci.
Można także skorzystać z konsultacji prawniczej (np w MOPSie) i dowiedzieć się o dalsze, prawne możliwości działania.