Mieszkanie z dziewczyną upośledzoną umysłowo

Mam dziewczyna.Prawdopodobnie uposledzona gleboko umyslowo od dziecka. Nie wychodzi z domu,mieszka u mnie,wegetuje,nie ma rano sily wstac,praca nie dopomyslenia,martwie sie,ponoc nigdy nie miala znajomych,pracy,patrzy gdy cos mowie,sama nie mowi,narzeka,ze nie moze byc inna,wszelkie wyjscie zdomu,aktywnosc reaguje placzem,wychodzi tylko ze mna,cicha,wystraszona,z nikim nie rozmawia,niepamieta rozmow,tresci,orientacja 0,podejrzliwa,brak wiedzy ogolnej, jakiejkolwiek inicjatywy,tak od 5lat.Co robic?

Witam. To zależy od Pana. Jeśli chce pan pokochać tą kobietę pomimo jej "ułomności" i być dla niej nie tylko partnerem ale i opiekunem w pewnym sensie, to czemu nie. To wyzwanie dla pana, ale i nieoceniony gest.

Witam,

proponuję wspólnie z dziewczyną wizytę u lekarza psychiatry (może dziewczyna jest objęta opieką lekarską?), Rozmowa ze specjalistą pomoże Państwu zrozumieć, które z zachowań dziewczyny wynikają z jej choroby i nie są możliwe do zmiany, a które można zmieniać w efekcie wspólnej pracy. To wyjaśnienie, moim zdaniem, umożliwi dalsze kroki, m. in. podejmowanie ustaleń dotyczących sposobów dalszego wspólnego życia bądź zakończenia związku.

Witam. Zalecałabym wizytę u psychiatry, aby mógł on w odpowiedni sposób zdiagnozować dziewczynę i ustalić właściwe podejście do udzielenia pomocy i wsparcia. Pozdrawiam