Mieszkanie z teściami a problemy w małżeństwie

Witam, jesteśmy małżeństwem z 3 letnim stażem, ale nie dzieje się między nami dobrze.Kocham męża, ale nie potrafię zrozumieć tego, że on nie chce się wyprowadzić od swoich rodziców, i tkwimy tak już 3 lata, a ja czuję, że już dłużej nie dam rady mieszkać z jego rodzicami i z jego siostrą wraz z rodziną.Opowiada wszystkim, że szuka mieszkania, ale ja tego nie widzę, a najgorsze jest to, że nie mam w nim oparcia.To co powie jego matka jest dobre, a co powiem ja jest złe,chociaż mówimy to samo!!
ponad rok temu

Witaj
Zastanawiam się, czy przed ślubem było to uzgodnione, że mieszkacie u rodziców. Czy jest to kwestia opiekowania się nimi? Czy może spowodowane względami materialnymi? Czy bardziej trudnością w odseparowaniu się męża od rodziców. Piszesz, że mąż szuka mieszkania ale mu nie wychodzi. Trochę to brzmi jakbyś oddawała to w jego ręce. Proponuję abyś wzięła odpowiedzialność za to szukanie. Rozmawiaj z mężem. Staraj się szukać w przekonywaniu go racjonalnych argumentów, nie emocjonalnych. Najgorsze co możesz zrobić to stanąć po drugiej stronie jego matki umieszczając męża w środku. Nie będzie w stanie wybrać dobrze. Nie rywalizuj z teściową. Mąż ciebie wziął za żonę! Jeżeli sytuacji będzie się przedłużać i nic się nie zmieni to rozważcie kontakt z terapeutą małżeńskim

Witam,
wygląda na to, że Pani mąż nie może zdecydować się z kim żyć. Decyzja oczywiście należy do niego, ale Pani może powiedzieć, co dla Pani jest ważne i dlaczego oraz oczekiwać podjęcia decyzji przez męża. Jeśli wspólne szczere rozmowy są trudne, warto rozważyć konsultację u psychoterapeuty rodzinnego.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak