Mieszkanie za granicą a rozwój depresji

Witam, mam 19 lat mieszkam sam w UK od 9 miesiecy. Mam wrażenie, że popadam w depresje. Nie cieszy mnie absolutnie nic, pracuje w miejscu którego nie lubie, nie mogę znaleźć innej pracy. Zastanawiam się, czy powrót do Polski może to zmienić? Może powrót ,,do siebie'' poprawi moją sytuacje? Boje się o własne zdrowie, chce coś zrobić zanim będzie za późno.

Dzień dobry,

Może najlepiej na miejscu udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty (polskojęzycznych), którzy w kontakcie osobistym będą w stanie odpowiednio Panu pomóc ?

Szanowny Panie, nie ma w tym nic dziwnego,że dopadła Pana dół. Pana problemy mają charakter zaburzeń adaptacyjnych, które często myli się z depresją. To, co może pomóc, to albo powrót do miejsca i ludzi za którymi Pan tęskni, albo psychoterapia.
Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń tego typu.Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie:

www.pocieszka.pl

gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w UK.

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej