Mieszkanie za granicą i brak koleżanek

witam mam taki problem ciagle wkurzona chodze niewiem dlaczego nie mam kolezanek caly dzien siedze w domu czasem na spacer wychodze ciagle sie kloce z partnerem mieszkam w szkocji zaprowadzam corke do szkoly potem do miasta ide I do domu moje zycie jest bardzo nudne trudno znalesc dobra kolezanke za granica czuje sie samotna poniewaz moj partner pracuje aja siedze sama w domu pol dnia nigdzie nie wychodze bo nie mam zkim doluje mnie to

Dzień dobry!

Czasami okoliczności w jakich się znajdujemy są trudne - trudniejsze niż dotychczasowe - albo po prostu inne bo nowe. Warto więc wypracować sobie w nich nowe sposoby organizowania sobie dnia, nawiązywania kontaktów itp. Chwila rozmowy ze sprzedawczynią w osiedlowym sklepie albo sąsiadką? Może nie będzie z tego wielkiej przyjaźni (chociaż kto wie), ale choćby sympatyczny akcent każdego dnia. Zaproszenie inne mamy z przedszkola córki? Może inni rodzice dzieci na placu zabaw, zajęciach dla maluchów, podczas miejskiego festynu? Może organizacje polonijne, osoby, o których wie Pani, że są Polakami i też mogą szukać w Szkocji znajomych ze swojego kraju? Może znajomi z pracy męża, których z żonami możecie zaprosić na kolację? Kopalnią kontaktów i pomysłów jest też Internet. A może przyjemność sprawiły by też Pani inne zajęcia, które można wykonywać samodzielnie? Co lubi Pani robić? Jakie ma hobby? Jak chciałaby Pani spędzać swój wolny czas?

Pozdrawiam!

Szanowna Pani, zmieniając miejsce zamieszkania potrzeba czasu, żeby się zaklimatyzować do nowego otoczenia oraz znaleźć osoby z którymi można byłoby spędzać czas na rozmowach itp. Sytuacja , którą Pani opisuje to tak zwane błędne koło - nie wychodzi Pani z domu bo nie ma z kim a nie wychodząc z domu nie pozna Pani nikogo i nie nawiąże znajomości oraz przyjaźni. Jedno pociąga za sobą drugie i tak w koło. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby znaleźć sobie jakieś zajęcie poza domem, wyjść w miejsca gdzie można poznać nowych ludzi. Rozumiem, że barierą może być język i na początku może być to trudne, jednak być może są kluby i miejsca zrzeszające polonię? Warto rozejrzeć się za takimi. Domyślam się bowiem, że nie jest Pani jedyną Polką w tamtym kraju. Proszę korzystać z wszelkich możliwych okazji poznania nowych ludzi, spędzenia ciekawie czasu, znalezienia sobie jakiegoś hobby i zajęcia. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam, być może cierpi Pani na zaburzenia emocjonalne warto skonsultować swój stan z psychologiem. Jeżeli okaże się,że nie, proponuję zainteresować się co ciekawego się dzieje w Pani miejscowości, jakie możliwości dodatkowych zajęć-sportowych, kulturalnych rozwijających jakieś umiejętności są proponowane w okolicy. Zapisanie się na nie, jest sposobem na nudę a regularne uczęszczanie pomoże nawiązać nowe znajomości .Pozdrawiam