Mieszkanie ze starszą osobą a możliwe problemy

Witam. Mam pare pytań. co mam zrobić w sytułacji gdy ja, mąż oraz nasz 3 letni synek mieszkamy z męża babcią już pół roku. babcia ma 86lat, nie żyję się z nią lekko ponieważ na każdym kroku nas obgaduje nie zwracając na to uwagę czy my o przedewszystkim ja to słysze ponieważ męża nie ma w domu jest 2 razy w miesiącu na 2 dni. oczernia nas jak tylko oze jest to już nie do zniesienia ja już ledwo sobie z tym radze psychicznie. chcę coś wynająć a on nie co robić?

Witam, jeżeli dla Pani życie pod jednym dachem z babcią męża stało się nie do zniesienia,ma Pani pełne prawo dążyć do usamodzielnienia się. Wychodząc za mąż nie decydujemy się jednocześnie na całodobową opiekę nad dziadkami męża,wiele osób taka sytuacja może przerosnąć. Proszę spokojnie i stanowczo rozmawiać o wyprowadzce " na swoje" z mężem, powinien umieć to zrozumieć. Pozdrawiam

Faktem jest, że mąż nie styka się z trudnością na co dzień. Może nie mieć pełnego obrazu sytuacji, a tym samym zrozumienia dla Pani obaw i uczuć. Zachęcam do spotkania z psychologiem rodzinnym, który pomoże Państwu lepiej zrozumieć siebie nawzajem, swoje oczekiwania, potrzeby, a także uczucia w tej sytuacji. Wspólne wypracowanie rozwiązania, które weźmie pod uwagę potrzeby i możliwości wszystkich, powinno ułatwić dalsze budowanie relacji.