Migotanie przedsionków a stosowanie antykoncepcji

Witam,jestem 20 letnią kobietą,od marca wykryto u mnie migotanie przedsionkow.Krotko przed tym stosowalam plastry antykoncepcyjne evra czy to mozliwe,ze wplynely one zle na moje serce? Ostatnio z sercem sie poprawilo (stosuje concor cor 2, 5).Ale dodam,ze od tygodnia zaczelam stosowac tabletki Sylvie 20 i od paru dni stan mojego zdrowia,jezeli chodzi o serce pogorszyl sie,mam wysokie cisnienie,odczuwam silny bol w okolicach serca, nie moge zlapac oddechu -typowe objawy arytmii.Odstawic pigulki?

Piotr Pilarski

Tak, najlepiej odstawić. Mogą to być skutki uboczne stosowania antykoncepcji.

Pozdrawiam.