Migotanie przedsionków pomimo wykonania zabiegu ablacji

Mąż /58 l/miał częste migotanie przedsionków,jedyną nadzieją miała być ablacja. Ablację miał wykonaną 16 czerwca br w Klinice w Warszawie, ponoć miało być wszystko dobrze lecz od tego momentu ma cały czas migotanie/nawet tam w klinice/, znowu miał kardiowersję i nic to nie pomogło, dziś w szpitalu powiedzieli, że chyba go wypiszą ze szpitala w Bydgoszczy z migotkami a mając migotki jest bardzo słaby. Czy naprawdę lekarze mogą być bezsilni, proszę choć o kilka słów nadziei.... Dziękuję . Monika

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bez możliwości dostępu dla danych klinicznych Pani męża nie można napisać nic na temat rokowań i szans na wyleczenie. Ablacja jest wysokospecjalistyczną metodą leczenia, jednak czasem zabieg może wymagać powtórzenia lub leczenia operacyjnego.