Migotanie przedsionków u 78-latka

Mam 78 lat od kilkunastu lat cierpie na migotanie przedsiomkow .Choroba dokucza mi nocami codziennie po polnocy biore na to rytmoran zaczynalem od jednej tabletki .Teraz biore 5 sztuk i niema poprawy.Lekarz kardiolog powiedzial o zabiegu ablaci lecz niechca mi go zrobic twierdza ze jestem zastary i zabieg morze mi zaszkodzicz poowodu mojego wieku. Jak mam z tym zyc .

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Być może wskazana by była zmiana preparatu? Proszę poinformować lekarza kardiologa o braku skuteczności dotychczasowej terapii. Podjęcie decyzji o zabiegu ablacji może być w pewnych przypadkach trudne - zdarza się również, iż mimo przeprowadzenia zabiegu dolegliwości mogą się utrzymywać. Jeżeli jednak objawy są bardzo uciążliwe dla pacjenta, można rozważyć przeprowadzenie zabiegu - ostateczna decyzja należy jednak do lekarza i pacjenta. Istotne znaczenie ma także współwystępowanie innych chorób - stan ogólny pacjenta. Proszę porozmawiać z Pana lekarzem prowadzącym. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-migotania-przedsionkow http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-arytmii-za-pomoca-ablacji Pozdrawiam.