Migrena aurowa po ciąży

Witam, od 8 miesiąca ciąży co jakiś czas występuje u mnie aura migrenowa bez bólu głowy. Występuje po przebudzeniu lub gdy przez dłuższy czas leżałam lub spałam. Jestem teraz trzy tygodnie po porodzie i dziś po tygodniowej przerwie znowu na około 10 minut miałam zaburzenia wzroku. Czy po zaprzestaniu karmienia piersią i po okresie połogu jest szansa, że te dolegliwości ustąpią? Jak mogę zapobiegać temu doświadczeniu? Wcześniej nie miałam ani migreny ani aury. Dziękuję pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić konieczność odpowiedniego postępowania, być może konieczna będzie wizyta u neurologa.