Migrena, częste kłucie w klatce i duszności
kobieta 25 lat. czeste bole glowy zdiagnozowane jako migrena. klucie w klatce i dusznosci(robione echo serca-wszystko prawidlowo i diagnoza prawdopodobnie nerwica).bardzo prosze o interpretacje wyniku angio TK glowy.:tetnice podstawy mozgu prawidlowe, bez tetniakow i malformacji naczyniowych. wariant rozwojowy; wezsza hipoplastyczna tetnica mozgu przednia lewa w odc A1 i mozgu tylna prawa w odc P1. stozkowato zwezony koncowy odcinek tetnicy kręgowej prawej i lewej-rowniez wariant rozwojowy

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik nie wskazuje na nieprawidłowości, które mogłyby być przyczyną Pani objawów.
interpretacja powinna byc w opisie badania.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.