Migrena i zawroty głowy oraz nudności, sztywnienie palców u rąk, problemy z chodzeniem i ból w klatce piersiowej

witam mieszkam za granica od wielu lat i tutaja dokl. rok temu zaczal sie problem z glowa tzn mam migrene basiliar w listopadzie 2013 mialam robione mri glowy poraz drugi zreszta bo piewrsze byla robione w polsce w 2012 bo krecilo mi sie w glowie ,a teraz od roku doszly inne objawy jaknudnosci sztywnienie palcow u rak problemy z chodzeniem,brak sily bol w klatce piersiowej,bol plecow szyji ud .lekarze stwierdzili ze czyli chyba nerwica czy to stwardnienie czy diazepam is ok mam szum w glowie

Witaj,
w nerwicach istnieją tzw "bóle chodzące",co oznacza w potocznym języku,że gdy lekarz wyklucza inne podłoże niż nerwicowe i odsyła pacjenta,zaczynają się inne lub w innych miejscach dolegliwości.Proponuję,byś zaczęła od spokojnej diagnozy medycznej pod kątem konieczności szybkiej interwencji,a gdy /jak teraz/lekarz powie,że "nic Ci nie dolega poza nerwicą",skorzystaj z wizyty u psychoterapeuty w poradni publicznej zdrowia psychicznego,ew.w prywatnym gabinecie.Nerwica jest jednostką chorobową ale niekoniecznie połaczona z uszkodzonymi tkankami.Może się jednak w tę pierwszą szybko przekształcić,bowiem organizm wyraża alarm.Proces leczenia psychoterapią jest długotwrały w porównaniu z farmakoterapią,prywatnie jest też kosztowny/choć niekoniecznie bardziej niż inne gabinety/.Jest swoistym luksusem,bo sesja trwa ok.godziny i dostajesz bardzo duże wsparcie i ukojenie,a jak czytam-wymaga tego obecnie Twoja psychika.
Pozdrawiam i zachęcam